W dniu 13 lutego 2012 r. w Bibliotece Głównej UPH odbyła się gala finałowa I edycji konkursu organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach i firmę Zentis Polska sp. z o.o. Uroczystość otworzył JM Rektor UPH prof. dr hab. Antoni Jówko. Głos zabrał również Prezes Zarządu firmy Zentis – Pan Ireneusz Lichota.

Podczas gali finałowej sześcioro finalistów zaprezentowało własne innowacyjne koncepcje na nowe smaki jogurtów owocowych. Przygotowując swoje produkty studenci wykazali się kreatywnością, o czym można było przekonać się jeszcze przed uroczystością zaglądając na stoiska finalistów i kosztując pyszne próbki z nowymi smakami jogurtów.

Komisja konkursowa (Ireneusz Lichota, Marcin Kulisiewicz, Karol Selinski, Jarosław Nesterowicz, Michał Włodarski i Ewa Nasiłowska) postanowiła przyznać nagrodę główną wartości 5.000 zł Kamili Mikołajczuk - studentce z kierunku Chemia za projekt PomidorMania (połączenie jogurtu z pomidorem i cynamonem).

Galeria

{boxplus href=|images/wns_2012/gala_zentis/gala_zentis_01.jpg| title=|Studentka kierunku Chemia wygrała główną nagrodę w konkursie Zentis|}{/boxplus}
{boxplus href=|images/wns_2012/gala_zentis/gala_zentis_02.jpg| title=|Studentka kierunku Chemia wygrała główną nagrodę w konkursie Zentis|}{/boxplus}
{boxplus href=|images/wns_2012/gala_zentis/gala_zentis_08.jpg| title=|Studentka kierunku Chemia wygrała główną nagrodę w konkursie Zentis|}{/boxplus}