dr Marcin Stępniak prezentuje drona

W dniu 21 listopada w Instytucie Informatyki odbyły się warsztaty z uczniami i nauczycielami klasy 2li  (licealnej) z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Stanisława Staszica.

Zajęcia były podzielone na dwie części.

Pierwsza z nich miała formę warsztatów podczas których uczniowie zapoznali się z możliwościami i projektami wspierającymi studentów niepełnosprawnych jakie są realizowane w naszej uczelni i Instytucie Informatyki. Uczniowie mieli okazję w praktyczny sposób zapoznać się z zagadnieniami związanymi z codziennym funkcjonowaniem, sposobami nauki i pracy osób z dysfunkcją wzroku. Uczniowie mogli w czasie zajęć spróbować poruszania się z białą laską oraz przeczytać i napisać krótki tekst w alfabecie brajla. Tę część zajęć poprowadził dr Dariusz Mikułowski.

W drugiej części warsztatów zostały zaprezentowane projekty, które są realizowane w Instytucie Informatyki związane z wykorzystaniem dronów, kilku rodzajów robotów oraz wydruków 3D. Uczniowie mogli m.in sterować dronami w locie i samodzielnie kierować robotem. Tę część warsztatów poprowadził dr Marcin Stępniak.

Tematyka zajęć spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników, którzy aktywnie brali udział w obu częściach warsztatów.