Wernisaż wystawy Krzysztofa Gajca. Od lewej Krzysztof Gajc, dr Artur Niewiadomski, dr Marek Pilski.

W dniu 25 stycznia 2023r. w Akademickiej Galerii Fotografii odbył się wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Gajca zatytułowanej „Okoliczności przyrody”. Zaprezentowane fotografie przedstawiają najbliższe, spowite we mgle, okolice siedleckiego zalewu. Wystawę oficjalnie otworzył dyrektor Instytutu Informatyki dr Artur Niewiadomski. Nad wystawą czuwał jej kurator dr Marek Pilski. W wernisażu uczestniczyli pracownicy UPH w Siedlcach, rodzina i przyjaciele autora, przedstawiciele siedleckiej Grupy Twórczej Fotogram oraz wielu sympatyków fotografii.

Prace można oglądać codziennie od 25 stycznia do 28 kwietnia 2023 w godz. 8:00 – 18:00. Wstęp wolny.

Okoliczności przyrody. Poranna mgła, to taki czas kiedy można poczuć ciszę i spokój przyrody. Słońce jest jeszcze nisko (albo schowane za chmurami). I nie wiadomo co się za nią, albo w niej, kryje. A jednocześnie wystarczą dwie, trzy minuty i stojąc w tym samym miejscu, patrząc w tym samym kierunku mamy przed sobą zupełnie inny widok.

Krzysztof Gajc, rocznik 1972. Fotografią zacząłem zajmować się jeszcze jako nastolatek, w czasach kliszy i ciemni. Po długiej przerwie wróciłem do robienia zdjęć, ale już w wersji cyfrowej (chociaż aparat na klisze cały czas jest w domu). Robię zdjęcia krajobrazowe, portrety, makro... No dużo różnych i w różnych działach fotografii. Bo po prostu lubię to robić.

Inne zdjęcia z okolic przyrody można znaleźć w facebookowym profilu autora.

Foto: Piotr Uziak